FİRMA EKLE     FORUM     Kan Bankası

Favorilere Ekle Sitene Ekle İletişim

  ANA SAYFA
SEDAT MISIR ŞİİR
TEKNOLOJİ HABER
İŞ DÜNYASI
TEKNİK BİLGİLER
EKONOMİ
EĞİTİM
TARİHÇESite İçi Arama

Çok Okunanlar
  HES Ve Nükleer Enerji
  Manyetik Elektrik Jeneratörü
  Sedat Mısır Özgeçmiş
  Kacak Akım Koruma
  Transformatörler

BİZİMLE ÇALIŞMAK
İSTERMİSİNİZYorumlananlar
  Sedat Mısır Özgeçmiş
  Manyetik Elektrik Jeneratörü
  Avrupa Birliği şokta
  Yıldızı Parlayacak Semtler
  Siber Tatbikat
  Hava Durumu Türkiye BültenManyetik Elektrik Jeneratörü

22.11.2008


Manyetizma kullanılarak Avustralyada icat edilen bu alet bir nevi motordur
Manyetik Elektrik Jeneratörü

Manyetizma kullanılarak Avustralyada icat edilen bu alet bir nevi motordur.Bu Manyetik Jeneratör adı verilen alet üzerindeki manyetik motoru sayesinde dışarıdan hiçbir enerji almadan elektrik üretmektedir.Bu ürettiği elektriğin sadece 0.21 Voltunu kendi içerisindeki elktromıknatısların sürekliliğini korumak için harcarken diğer üretiiği 130 Voltluk akımı ise şebekeye veyahutda herhangi bir depolama birimine aktarmaktadır.Sistem Off Grid yani kapalı devre çalışmaktadır.

Sistemdeki enerji üretimi yani elektrik üretimi sınırsızdır.Sınırsız dendiği zaman bir çok fizikci buna karşı çıkacaktır çünki fizikte enerjinin korunumu adında bir yasa vardır.Bu yasaya göreenerji yoktan varolamayacağı gibi varolan enerjide yokolamaz sadece şekil değiştirir.Işığın elektriğe dönüştüğü güneş panellerinde olduğu gibi.Enerji kaybolmaz kainatta bir şekilde şekil değiştirerek devam eder.


Bilim adamları enerjinin korunumu ilkesinde manyetizmanın durumunu değerlendirmede bazı konularda muallakda kalmışlardır.Doğal manyetizma sebepsiz enerjidir yani siz bir besleme yapmadığınız halde manyetik kanunlar çerçevesinde kendisini koruyan ve kaybolmayan bir enerjidir.Yaratılış kanunlarında manyatizmanın kendine özgü bir yeri vardır.

Denge şartları gerçekleştirildiği takdirde manyetizma ile sönümsüz bir kaynak oluşturmak pektabi mümkündür.
Özellikle hava sürtünmesi doğal şartlar içerisinde olduğundan feed back dediğimiz geri beslemeli yani dışarıdan enerji almadan kendi ürettiğinin çok az bir kısmını kendinin elektro manyetizmasına harcayan bir sistem üretebilmek ve bunu denge şartlarını bozmadığınız sürece daimi bir şekilde çalıştırmak mümkündür.Yani bazı bilim adamlarının enerjinin korunumu yasasını baz alarak inatla karşı çıktıkları yoktan bir enerji varolamaz demeleri yersizdir.Bunu savunan bilim adamlarının öncelikle Manyetizmanın gerçekten tam tanımını yapmalıdırlar.

Bu konuda ünlü fizikçi ve bilim adamı Maxwell elektromanyetik dalgalar üzerine çalışırken manyetizmanın gerçekten doğru kullanıldığında çok büyük devrimlere imza atabileceğini o zamandan söylemişti.Elektromanyetik dalgalar elektrik ve manyetizmanın birbirini tetikleyen kazanımlarıyla oluşmaktadır.

İzleyeceğiniz videolardanda göreceğiniz gibi Manyetizmanın kurallarını dinamik ve aerodinamiğin kanunlarınıda dengeleyici olarak kullanarak uygulandığında sebepsiz enerji üretimi pektabiki mümkün olacaktır.

Sanırım bu konularda en geri kalan ülkeler arasındayız.Bir araştırma yapıldığında hemen her ülkenin bu konuda çok detaylı araştırma geliştirme ile projeler ürettiğini görebilirsiniz.Rusya - Ukrayna - Çin - Amerika  Özellikle bu konuda özel çalışma yapan ülkeler arasındadır.

Hala bizler böyle şey olmaz kardeşim kim kime birşey vermeden yardım eder diyerekmi devam edeceğiz acaba bilimsel araştırmlara?Olmaz demek kolay bir iştir ağızdan tek kalemde çıkar bir icadı geliştirmek ise bazan bir ömür sürer.

 


 


Bu haber 3730 defa okundu.

Yazan : Admin 

Kaynak : www.dogal-enerji.netBu Habere Yapılan Yorumlar (2)
imkansızlık

evet ben lise yıllarında manyetik alanla elektrik üretmek için çok uğraştım ama bana dikdörtge... Devamı >>
beşir yaya -- 28.01.2010
niye hep geç kalıoz:(

boşuna o kadar kafamı patlattım şimdi ben herifler yapmışlar yaww:(... Devamı >>
Bülent Dinler -- 23.01.2009

Tüm Yorumlar
Elk.Müh.İTÜ
 Sedat MISIR


Doviz Kurları


Anket
Bugün seçim yapılsa hangi partiye oy verirdiniz?

AKP (156)
CHP (90)
MHP (56)
DİĞER (30)


©
2009 Yayın Sağlayıcı Grupweb.net Elektrik Haber - elektrik - soğanlı haber - enerji haber - haber - haberler - Sedat Mısır
haberleri - Aydınlatma Haberleri - Enerji Elektrik Haberleri şirketleri Firmaları - Elektrik Mühendislik